top of page

Sasietie

Reizēm tevi ir jāsasien, lai tu būtu brīvs.

Reizēm tevi ir jāapstādina laikā un telpā, lai liktu tev sajust šo pasauli. Sadzirdēt klusumu, ieraudzīt, kā trīs gaisma un sasmaržot, kā dvesmo nakts – pēc otra ķermeņa, satīna palagiem, izlaistiem matiem un kailuma. Arī sajust ar katru ķermeņa šūnu šo mirkli, izgaršot otra lūpas un savus izteiktos vārdus.

Reizēm tevi jāapstādina, lai tu sajustu gan seksuālu, gan garīgu pieredzi vienlaikus. Burtiskā veidā – sasienot ar šņorēm tavas kājas, lielus, aizsienot tev acis, apvijot un pievelkot krūtis.

Ir daudzas tradīcijas, kas māca cilvēkus spēlēt intīmās spēles – sasiet vienam otru, iegūt ar varu, izbaudīt, kā tas ir – uzticēties. Jebkuras intensitātes erotiskās siešanas spēlēs – no japāņu Šibari līdz pat asākajām BDSM* izpausmēm, pamatā ir vienošanās. Mēs sarunājam, ka tu gribi tapt sasiets un baudīt sevi un mani. Vai arī es ļauju tev sevi sasiet, es paļaujos.

Ir tik dažāda veida sasiešanas – sien, lai padarītu partneri iespējami pasīvu, sien, lai apzināti radītu sāpes, sien, lai priekšspēles laikā fotogrāfētu, gleznotu vai citādi piefiksētu mirkli un, protams, radītu uzbudinājuma skurbumu. Un sien arī tāpēc, lai piedzīvotu ārpusķermeņa pieredzi, ekstāzi un apgaismojošu meditāciju.

Skaistākā no šīs uzbudinošās uzticības siešanas spēlēm pieder japāņu tradīcijai Šibari – kas tulkojumā to arī nozīmē, proti – “sasiet”.

Šī skaistā erotiskā māksla ir cēlusies no Hojo – jutsu, senas gūstekņu sasiešanas mākslas.  No 1400 – 1700. gadam gūstekņu spīdzināšana paredzēja cieņpilnu attieksmi, tāpēc tika izmantotas dažādas metodes, kas godināja notvertās personas statusu pat mokpilnos apstākļos. 20. gadsimta sākumā no šīs skaistās siešanas tehnikas attīstījās Kinbaku – erotiskās siešanas māksla. Mūsdienās rietumos šo dēvē par Šibari. Un tā ir erotiska garīguma, ne kara māksla.

Šibari ir māksla, kurā ir divi dalībnieki – mākslinieks un viņa audekls. Kails ķermenis šeit ir pamats, uz kā un ar ko tiek veidotas ģeometriskas figūras, paterni un formas. Raupja, stipra virve te skaisti kontrastē ar tavu maigo ādu un tās ielokiem.

Sienot, mākslinieks, tavs sējējs, precīzi zina, kurās vietās un kā veidojami mezgli, lai liktu tev just. Tā ir spēle ar jūtām, jūtīgumu, ievainojamību un izturību – līdzīgi kā Šiatsu masāžā, mezgli stimulē noteiktus akupunktūras punktus, liekot enerģijai plūst un transformējoties ekstāzē.

Viens no Šibari uzdevumiem ir līdztekus skaistajiem vijumiem, pinumiem veidot ķermenī enerģijas plūsmu, kas paaugstina endrofīnu līmeni un citu hormonu izdalīšanos, ievedot “mākslas darbu” transā. Ja mākslinieks – sējējs visu ir izdarījis pareizi, no sasietā modeļa sejas ir grūti atrauties – tajā burtiski mirdz ekstāze, gaisma, eiforija. To mēdz dēvēt arī par “virves reibumu” (rope drunk).

Taču, kā ikviena no mākslām, siešana prasa zināšanas, praksi, pacietību, atkārtošanu, vēlmi izveidot ko skaistu. Prasa visu to, ko tik ļoti ir aizmirsis mūsdienu sekss – kur visu vajag ātrāk uzreiz, bez ievada, labākajā gadījumā piecpadsmit minūšu garumā. Un bez jūtām un garīguma.

Siešana necieš paviršību, neiedziļnāšanos, bērnišķīgu – tūlīt un tagad. Siešana necieš šo laikmetu.

Reizēm tevi ir jāapstādina, lai tu piedzīvotu acīmredzamu skaistumu, enerģijas apmaiņu, paļāvību, atbrīvošanos un to, kā tavs gars un miesa piedzīvo ekstāzi – šeit un tagad.

Taču tas mūsdienās prasa no tevis ļoti daudz – saprast, ka tev pieder viss pasaules laiks, lai iepazītu sevi un savu mīļoto.

10 views0 comments

Recent Posts

See All

Pērkons

Comments


bottom of page